Sweet Girl
@Netflix

Sweet Girl. Na rozstaju dróg. Znowu. RTX 3.9

Sweet Girl. Na rozstaju dróg. Znowu. Mam przyjemność oceniać kolejny film w którym znów popełniono ten sam błąd. Za dużo starano się osiągnąć, za wiele odległych wątków usiłowano złapać i wdrożyć. To nie mogło się udać i oczywiście nie udało się.

Jest drętwo

Scena w wagonie to jedna ze słabszych scen. Niedopracowana. Nielogiczna. Drętwa. Zresztą drętwo jest też w wątku z ..

Córka to…

Niezły próg spowalniający. Jej obecność dla mnie jest niewytłumaczalna. Dostajemy na siłę wtłoczony dramat (jakby powód, fundament na którym oparto film nie wystarczył). Taki swoisty film drogi. W którym są elementy filmu akcji. Albo na odwrót czyli znów..

Zbyt różne filmy w jednym

nie umiano dokonać wyboru czym ten film ma być. A szkoda bo główny bohater a raczej grający go aktor to..

Potencjał

dobry materiał na solidny, mięsisty film akcji. Ale tego aktora nie widzę w roli dramatycznej. A jeżeli już, to nie w tym filmie. Ja raczej mam wrażenie, że podcięto mu skrzydła i nie pozwolono się “wyżyć” na ekranie.

Co chciano osiągnąć?

Jakiś melodramat walki słabego z silnym, dobra ze złem. Muzyka to tylko potwierdza (niezła). Ale ja tego nie widzę. Może to było widoczne na papierze scenariusza ale nie na ekranie. I piszę to w odniesieniu do filmu przed twistem i po twiście.

Twist

Ok. Teoretycznie jest to fantastyczna sprawa. Fakt, przyznaję. Twist w tym filmie jest naprawdę niezły. Sam w sobie. I jeżeli jestem w stanie do momentu twistu nagle zrozumieć pewien zamysł, nawet dokonać samobiczowania, że nie dałem szansy filmowi i stanąć się zdolnym do ponownej weryfikacji oceny to jednak to co po twiście znów ciągnie mnie w dół. W otchłań słabości. Nie mogę nic zdradzić bo to jedyna wartość w tym filmie ale jak człowiek przysiądzie na chwilę i zacznie sobie zadawać pytania to znów ma wątpliwości w przebieg wydarzeń.

Mankamentem twistów jest to, że jeżeli są jedyną wartością, jeżeli cały film podporządkowany jest temu momentowi to otrzymujemy jednorazówkę. Oczywiście wielkość filmu poznaje się po tym, że nawet jak się zna ten twist to znów można z przyjemnością obejrzeć film (Gwiezdne Wojny). Niestety Sweet Girl takim filmem nie jest.

Sweet Girl

Film o czymś i o niczym. Oglądam go dla oglądania. Ale radości mi to nie sprawia. Jeżeli już to nudzi mnie i drażni szczególnie ten siłowy melodramatyzm związany z córką.

Podsumowanie

Można zobaczyć. To jest chyba jedyna wyraźnie pozytywna rzecz jaką jestem w stanie napisać.

Trailer & Teaser

Sweet Girl
Sweet Girl
Można Zobaczyć
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
3.9
RTX
NETFLIX ORIGINALS
error: @RTV Movie Review & @retracex.com