Sekcja rytmiczna
@Netflix

Sekcja rytmiczna. Słabe kopiuj wklej. RTX 5.5

Sekcja rytmiczna. Słabe kopiuj wklej. Film ten wypełniony jest nawiązaniami. Wypełniony jest plagiatami. Jakbym miał wskazać tylko jeden film na myśl przychodzi mi Nikita (1990). Oczywiści jest tego więcej np. G.I. Jane (1997) albo Kingsman: Tajne służby (2014. Chodzi o motyw “od zera do bohatera”. Motyw zemsty, motyw terroryzmu i wiele innych (jak chociażby dobre filmy szpiegowskie z elementami akcji). Ale Nikita jak dla mnie najbardziej rzuca się w oczy. Chodzi o przemianę głównej bohaterki. Ale do tego dobrego filmu gdzie świetnie zagrała Anne Parillaud zabrakło bardzo wiele. Sekcja rytmiczna jest nudna. Po prostu.

Tytuł

Nawiązanie do tytułu pojawia się często i gęsto. Chociażby wpadający w ucho, mogący się podobać podkład muzyczny. Ale są nawiązania dość toporne. Szkolenie strzeleckie. Rytm serca, sekcja rytmiczna i bla bla bla. Takie na siłę uzasadniany wybór tytułu. Tytułu, który według mnie jest chybiony. Równie dobrze film mógł się nazywać “Perystaltyka jelit”. Takim samym sposobem moglibyśmy uzasadniać wybranie tego tytułu. Wiecznie głodna bohaterka i marsz kiszek. Ok. Trochę przesadzam ale takie mam odczucia.

Źle wykorzystano czas

Chodzi mi o pewne proporcje. Początek gdzie widzimy bohaterkę na dnie oraz pewne rozwinięcie akcji (gdzie postanawia dociec prawdy, mścić się) czyli do etapu szkolenia jest za długi. Ja bym to skrócił. Szkolenie jest jest dość przyjemne w odbiorze. Nieźle zagrał tu Jude Law. Gdyby przeznaczono więcej czasu na akcję to film miałby dużo lepszy odbiór. Tym bardziej, że ta część “akcji” posiada kilka mogących się podobać elementów (scena gdzie mamy widok z perspektywy pasażera).

Sekcja rytmiczna

Filmowi trzeba dać szansę polegającą na przebrnięcie przez początek. Od połowy zaczyna się dość dobre kino akcji ale nadal z wyczuwalną “psychologiczną” kotwicą, która nieźle spowalnia. Film posiada wiele dobrych ujęć, sekwencji. Zabrakło mi proporcji i płynności. Ta sekcja rytmiczna musi się jeszcze szkolić. Ale kierunek jest dobry.

Podsumowanie

Można zobaczyć. Nie jest to film, który obejrzę ponownie za jakiś czas ale też nie żałuję czasu poświęconego na ten mój jedyny seans.

Trailer & Teaser

Sekcja rytmiczna
Sekcja rytmiczna
Można Zobaczyć
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
5.5
RTX