Lord of the Rings

Lord of the Rings Rise to War. W tej grze komunikacja z graczami jest prosta!

Lord of the Rings Rise to War. W tej grze komunikacja z graczami jest prosta! Zanim napiszę pełną recenzję tej gry (jestem nią zafascynowany!) wyeksponuję wspaniały pomysł jaki został zastosowany w tej grze.

Możliwe, że te rozwiązanie jest tez w innych grach ale akurat ja pierwszy raz się z tym spotkałem. Możliwe, ze dlatego, iż gram głownie w gry w trybie solo (i na PC i na Androida). Niemniej, przypominam sobie co najmniej kilkadziesiąt topowych gier MMO w które zagrywałem na przestrzeni wielu, wielu lat i nie przypominam sobie tak fantastycznego rozwiązania czyli..

Lord of the Rings – Czat, który tłumaczy

Ba. On tłumaczy na bieżąco. W moim sojuszu, po pierwszych chwilach onieśmielenia gdzie każdy starał się pisać po angielsku (czyli mało osób się udzielało) doszliśmy do momentu gdzie już większość osób pisze swobodnie. W swoich ojczystych językach. Ja jako odbiorca klikam ikonkę tłumaczenia i w mgnieniu oka mam przetłumaczone to co mój kolega z Węgier napisał.

Niemniej jak jestem zbyt zmęczony lub nie mam czasu piszę po prostu po polsku. Ale jest to obarczone ryzykiem. Dlatego mimo tej opcji staram się pisać po angielsku. Dlaczego?

Wolę po angielsku z prostej przyczyny. Mam pewność, że to co chcę przekazać zostanie przekazane. Tłumacz działa dobrze ale nie dość dobrze. Szczególnie przy długich wypowiedziach. Tak samo sobie nie radzi (zrozumiałe) jak popełnimy jakiś błąd (lub zamiast s napiszemy “ś”). W angielskim takie błędy są mniej odczuwalne. Wyrazy dość podobne w kontekście całej wypowiedzi mogą być zrozumiałe, poprawnie odczytane mimo błędnego napisania.

Co by nie było. Uważam, że taka funkcja to naprawdę potężny krok naprzód. To także funkcja, zachęcająca do udzielania się. Funkcja ułatwiająca kierowanie sojuszem złożonym z graczy pochodzących z przeróżnych zakątków świata.

LOTR pomaga w komunikowaniu się

Tak. Przetestowałem tą zaimplementowaną funkcję w lewo i prawo i mogę powiedzieć jedno: działa. Mi osobiście chce się udzielać (ja, gracz single playerowy). Polecam! W ogóle polecam grę Lord of the Rings Rise to War bo ma wiele innych dużych zalet ale o tym napiszę oddzielną recenzję.