Horror Christine
Photo: press materials

Horror Christine. Samochód z duszą który zabija. Mnie to nie straszy. RTX 4.2

Horror Christine. Samochód z duszą który zabija. Mnie to nie straszy.

Horror Christine – na początku była książka

Film ten bazuje na powieści Stephena Kinga “Christine”. Lubię tego autora aczkolwiek nie wszystko bezproblemowo trawię. Jest to bardzo płodny twórca, ma mnóstwo pozycji na swoim koncie i każda z nich jest świetnym materiałem do przeniesienia na ekran. Ale jakoś nie udaje się. Jeżeli książkę czyta się płynnie, podoba się spójność i jest poczucie grozy to już nie zawsze na ekranie odda się tak samo dobrze te odczucia. Zazwyczaj jest gorzej. Książka Christine a film Christine to dwie różne rzeczy. Dobrym przekładem może być natomiast The Expanse (oglądałem 1 sezon i czytałem książkę równolegle – jestem pod wrażeniem do dni dzisiejszego, że tak wspaniale udało się przenieść fascynującą historię sf na ekran nie tracąc nic z ducha książki)

Horror Christine – prosty przepis na horror

Idź do warzywniaka. Popatrz na warzywa. Wylosuj jedno. Nadaj mu morderczą duszę. I wrzuć na plan aktorów, które te warzywo będzie zabijało. Ok. Jednemu wyszedł z tego przepisu Christine a innemu Laleczka Chucky. Z tym, że laleczka potrafiła (a w zasadzie kreowane napięcie) mocno pobudzić puls (mimo swej głupkowatości jaką miał ten film).

Wracając do horroru Christine – ziewałem.

Horror Christine – gra aktorska

Najlepiej zagrał samochód

 Obrazy i efekty. Muzyka

Ok. Mamy Carpentera. Zrobił fantastyczną robotę w The Thing. Więc nie rozumiem tej tandetnej taniochy.

Horror Christine – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Bardzo mała. Prosty i tani film. Wolę przeczytać ponownie książkę.

Ocena końcowa

Slaby i niestraszny i tani i … eh…

Trailer & Teaser

Horror Christine
Christine
Nie Polecam
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
4.2
RTX
error: @RTV Movie Review & @retracex.com