Aniołki Charliego z 2019
@Netflix

Aniołki Charliego z 2019. Nowa odsłona ale czy lepsza? RTX 4.8

Aniołki Charliego z 2019. Nowa odsłona ale czy lepsza? Dobre pytanie i w moim przypadku długo się zastanawiałem, który film jest lepszy bo oba mają swoje auty (i wielkie wady). A który film finalnie oceniam lepiej dowiecie się pod koniec tej recenzji.

Aniołki Charliego z 2019

Jedną z rzeczy, które podobają mi się w tej nowej odsłonie jest odarcie z cukierkowości. Oczywiści ta cukierkowość była wszechobecna w starej wersji. Z drugiej strony zrobiono to według mnie niezbyt udolnie. Związane jest to z wielką wadą nowych aniołków czyli infantylizm. Wszechobecny i wręcz odpychający. Wyjaśnię, że nie chodzi mi o pewne “głupotki”, które często i gęsto wkradają się do przeróżnych filmów i to nawet tych z górnej półki.

Chodzi mi o jeden element. Jak punktowy ucisk na głowę wywołujący migrenę. Jest to rola Kristen Stewart (w filmie gra postać Sabiny Wilson). Jest to to marna, drętwa, odpychająca rólka w warstwie dialogowej (w każdej innej – bardzo fajna rola). Jeżeli tylko ta postać się odzywa w filmie mam ochotę wyskoczyć przez okno. No może przesadzam. Mam ochotę wyłączyć film i wrzucić go do kubełka z napisem “śmieć”.

Naprawdę – bardzo w dół ciągnie ta rola te moje ogólne postrzeganie nowego filmu Aniołki Charliego. Domyślam się powodu. To nie wina K. Stewart (jeszcze za chwilę do niej wrócę). Jest to wina piszących scenariusz i reżysera. Zakładam, że koniecznie chcieli wprowadzić duże rysy charakterologiczne poszczególnych aniołków tak by każdy bardzo różnił się od siebie. By nie wyszła jedna wielka papka złożona z kilu, ładnych, podobnych do siebie kobiet.

Ja to rozumiem. Ale w mojej ocenie wyszło to fatalnie. Tylko w przypadku roli odgrywanej przez K. Stewart. A wracając do tej aktorki. Mamy tu tzw. drugie dno czy smaczek czy (i to już właściwe określenie) nałożenie się na siebie podobnych efektów gdzie wynik końcowy jest wzmocniony.

Nie wiem jak Wy ale ja panią K. Stewart znam z dość surowo ocenianego (ale nie przeze mnie!) filmu a raczej cyklu czyli: Saga Zmierzch. I jeżeli ten fundament osobowości i gry aktorskiej pani Stewart mi w tamtym filmie się podobał to już przeniesienie taczkami tamtej roli do nowych Aniołków Charliego już mi się nie podobało. Doszło do wytworzenia się masy krytycznej jak w jakiejś bombie atomowej czyli: połączenie słabego rysu postaci w nowym filmie z drętwym echem dawnych ról K. Stewart. Kabuummm!

Jak już wspomniałem – na mnie to działało drażniąco i odpychająco. Ale. Ale ponieważ film ma swoje zalety to jednak dobrnąłem do końca.

I już tak kończąc sprawę pani Stewart – pochwalam jej chęć zagrania w produkcjach kompletnie innych od tej z której jest najbardziej znana. Dla aktora “zaszufladkowanie” to śmierć. Niemniej by skutecznie się odciąć to trzeba umieć odgrywać przeróżne role. Mam wrażenie, że możliwości czyli warsztat aktorski pani Stewart są dość ograniczone i zawsze będzie “pachnieć” zmierzchem…

Spojrzenie na resztę w filmie Aniołki Charliego z 2019

Efekty, historia i ogólnie reszta stoi na przyzwoitym poziomie. Gdyby nie ta drażniąca wada wspomniana wcześniej to pewnie oceniłbym ten film na około 6.0/10. Nie więcej gdyż ten film nie ma nic co warto byłoby zapamiętać lub warto by było zobaczyć dla samej unikatowości. Ot – kolejny średniak.

Stare vs Nowe

Dlatego finalnie mimo niechęci do przesłodzenia jakie było do posmakowania w starych aniołkach to wybieram wersję z 2000. Film tamten był o wiele kompletniejszy a i wady o wiele mniej mnie drażniły. No i oczywiście stare aniołki dały poczucie pewnej nowości na rynku.

Aniołki Charliego (2019) – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Nigdy więcej.

Aniołki Charliego – podsumowanie

Mimo pewnych zalet nie polecam tego filmu. Zbyt drażniące wady. Co do kategorii “komedia”, która często przewija się w znanych serwisach to film jest mało śmieszny. Do oceny wybieram kategorię akcja bo w tym się ten film dość dobrze sprawdza.

Trailer & Teaser

Aniołki Charliego z 2019
Aniołki Charliego (2019)
Nie Polecam
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
4.8
RTX