Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Photo: press materials

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Wyśmienite dialogi. RTX 8.2

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Wyśmienite dialogi, wspaniała gra aktorska, poruszające historie i otwarte zakończenie. To tylko nieliczne jasne punkty w tym filmie.

By docenić wszystkie zalecam bardzo uważne oglądanie filmu. Czyli: bez wstawiania prania, bez gotowania w międzyczasie, bez sprzątania i przeglądania Facebooka czy Twittera. Po prostu przeznaczcie czas na ten film a z pewnością wam zwróci wielokrotność w postaci pełnej satysfakcji, zaspokojenia duszy i napełnienia zbiorników emocji i przemyśleń.

Trzy billboardy za Ebbing – opowiedziana historia

Mimo, że film traktuje o potwornej zbrodni. Mimo brutalności wielu scen. Mimo przewijających się rozterek i poczucia bezsilności bohaterów. Ja byłem zachwycony tym bardziej, że tuż po obejrzeniu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri udało mi się obcować z wspaniałym thrillerem Wind River. W sumie to te dwa filmy nadawały by się do wspólnego wyświetlania na maratonie nocnym w kinie (częsta oferta sylwestrowa). Jak znajdę coś współczesnego i równie emocjonującego to złożę dla Was taki domowy maraton filmowy. Na razie zachęcam do obejrzenia jednego i drugiego filmu.

Trzy billboardy za Ebbing to wspaniałe kreacje aktorskie

I nie mówię tu tylko o pierwszoplanowych postaciach. Mniejsze i większe scenki zostały zagrane z kunsztem a okraszone to jest dialogami najwyższej próby.

Trzy billboardy za Ebbing – jego najmocniejszą stroną są dialogi

W zasadzie miałem wrażenie, że to film akcji w których “akcja” rozumiana powszechnie jako strzelanina, bójka, pościg jest zastąpiona dialogiem. To słowa są nożem i kulą. To słowa są tarczą i schronieniem. Słowa mówione i nie wypowiedziane. Słowa pisane. Tytułowe Trzy billboardy za Ebbing, Missouri jest wyśmienitym przykładem tego typu filmów.

Muzyka, obraz i efekty specjalne

W mojej ocenie to gra aktorska i dialogi są fundamentem tego filmu. Obraz, dźwięki, muzyka – to wszystko jest otoczką. Nie przeszkadzająca ale też, w moim przypadku nie pozostawiającą odcisku w pamięci.

Moja chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Bardzo mała.  Mimo, iż film ten oceniam w wielu miejscach bardzo wysoko to po prostu nie ma w sobie tego elementu “powracania”.

Trzy billboardy za Ebbing – Podsumowanie

To nie jest film oczywisty ale jest filmem z najwyższej półki. Dla mnie ten film, po wielu latach od obejrzenia innego świetnego obrazu czyli Tylko kochankowie przeżyją był dawno nie jedzonym smakołykiem, który z uwielbieniem spożyłem. Polecam.

Trailer & Teaser

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Polecam
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
8.2
RTX
error: @RTV Movie Review & @retracex.com