Armia umarłych
@Netflix

Armia umarłych. Zombie, bomba atomowa, Snyder i Bautista. Mieszanka wybuchowa? RTX 4.7

Armia umarłych. Zombie, bomba atomowa, Snyder i Bautista. Mieszanka wybuchowa? No nie. Film mnie irytuje mimo fantastycznych efektów specjalnych i to w dużej ilości.

Armia umarłych to niestety straszna muzyka na początku

Fajne migawki, którymi z miłą chęcią bym się delektował ale podkład muzyczny to jak skrobanie na tablicy czymś metalowym. Miałem gonitwę myśli – wyłączyć film czy brnąć dalej.

Armia nieznajomych czyli słabe zapoznanie z bohaterami

Migawki te miały nam przybliżyć wstępnie sytuację ale nie przybliżyły. Według mnie nie udał się proces zapoznania widza z bohaterami. Nie ma to ładu i składu. W ogóle nie doszło u mnie do “zżycia” się z jakimkolwiek bohaterem. Jak któryś ginął to było mi to totalnie obojętne.

Historia i wątki poboczne

Nawet jeżeli uznałbym wątek główny za jakąś w miarę sensowną bazę to on, natychmiast jest pozbawiony tej sensowność. Brakuje mi dla ukazania bzdurności dokręconej do maksimum formy pastiszu. Ja to widzę tak. Zbiera się ekipa i zaczynamy zrzucać na nich gumowe misie w liczbie milion. Oblewamy keczupem (ale tak by było widać ręce ekipy zza rogu ekranu). Nadlatują kosmici a ze szczelin w ziemi wychodzą jeszcze dinozaury. Na koniec np. atak staruszków na wózkach inwalidzkich. Po prostu. Ten film wzbudza we mnie gorzki śmiech.

Armia nieogarniętych to bolesna przewidywalność

Wiem kto zginie. Słabe chwyty, przewidywalne dla noworodka zastosowane w tym filmie to obraza dla intelektu widza. Zawiodłem się. Po prostu bohaterowie są idiotami. Robią dosłownie wszystko by dać się zabić. Ja się dziwię, że w 5 minucie filmu grupowo nie rozerwali się skrzyneczką granatów.

Brak logiki

Dziwię się, że ktoś nie zginął. Jesteś członkiem grupy. Poznajesz tajne plany. Rezygnujesz z akcji. Spokojnie wychodzisz przy wzruszeniu ramion pozostałych w pomieszczeniu. Mógłbym tak wymieniać ale ten punkt ściśle się wiąże z poprzednim.

Mam taką myśl nie dającą mi spokoju. Dlaczego najlepszą “solówkę” czyli walki z chmarą nieumarlaków pojedynczego bohatera dano pierwszemu który zginie? No nie wiem.

Zresztą podobnych myśli mam więcej ale szykuję się do wykonania kopniaka temu filmowi i wykopaniu go na śmietnisko gdzie już nie będzie mnie dręczył.

Te bezsensowne dialogi

Głębsze przemyślenia ma dwóch żulów na wysypisku śmieci. Linie dialogowe w tym filmie są straszne. Bohaterowie gadają bo wypada by coś powiedzieli. Wiecie co? Ja polecam Wam obejrzeć ten film bez napisów i w ścieżce językowej jakiegoś mocno egotycznego kraju tak byście nic, ale to nic nie zrozumieli. Wtedy film będzie o wiele lepszy.

Niewykorzystany potencjał – gra aktorska

Dużo fajnych nazwisk i dużo niewykorzystanego potencjału. To zbrodnia w wykonaniu Snydera. Oczywiście Netflix łyknął to jak łyka wiele innych rzeczy.

Obrazy i efekty

Widać, że nie żałowano grosza. Jest bardzo dobrze. Specjalnie rozdzieliłem od muzyki by podkreślić co jest dobre a co nie.

Muzyka

Nie będę się powtarzał wiec krótko. Nędza.

Obrzydliwe kopiowanie pomysłów

O co chodzi? Zrozumie ten kto obejrzał tą Armię nędzników oraz Gra o Tron. Po pierwszej niesamowicie podobnej scenie do jednej ze scen najbardziej rozpoznawalnych w serialu Gra o Tron szukałem miski na wymioty. Snyder zrobił to źle. Jeszcze jakby to była parodia, pastisz, komedia. Taką konwencję jakby przybrał od początku ten film i szedł tą drogą niezachwianie to ja bym to łyknął jak Netflix. Ale nie. A w takim przypadku nie dziwię się reakcji mojego mózgu który wysłał prosty sygnał do układu pokarmowego. Eh..

Takich zresztą “ogranych” motywów jest więcej. Ale ten najbardziej rzuca się w oczy (i jest najgorzej zaimplementowany do filmu).

Moja chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Bardzo mała. Sam z siebie nie sięgnę po ta pozycję. Ale jak pójdzie w TV to sobie popatrzę. Taki akcyjnie zawsze się sprzeda. Niestety.

Armia umarłych – ocena końcowa

Do połowy filmu: kilka scen świetnych w garnku z bylejakością. Później to już nieśmieszny pastisz. Na potrzeby tego filmu dodam jedną specjalną rubrykę by rozdzielić oceny Obrazu i efektów o Muzyki. Obraza dla inteligencji widza. Pójście najprostszymi schematami. Lenistwo. Tak będzie mi się kojarzył ten film.

Trailer & Teaser

Armia umarłych
Armia umarłych
Można Zobaczyć
Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób na stronie RTX Movie Review dokonuje się oceny filmów i seriali? Wyjaśnienie znajdziesz w tym miejscu: Punktacja RTX
4.7
RTX
Netflix Originals
error: @RTV Movie Review & @retracex.com